Serdecznie zapraszamy
do gabinetu stomatologicznego L’ordent

Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną
opartą na rzetelnej wiedzy i bogatym doświadczeniu zdobytym w Instytutucie Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

PN-PT: 9.00 - 20.00
SOB: 9.00 - 14.00

TEL.: 604 277 880

Dawidy Bankowe, ul. Starzyńskiego 4, lok. 3


Pedodoncja

czyli stomatologia dziecięca, zajmuje się leczeniem problemów stomatologicznych u dzieci.

Próchnica to podstawowy problem dotyczący uzębienia mlecznego i młodych zębów stałych. Pierwsza wizyta malucha powinna mieć miejsce zaraz po pojawieniu się mlecznych zębów. Najistotniejsze jest by pierwszy kontakt z gabinetem nie był przez dziecko kojarzony z bólem, a wczesne wykrycie ognisk próchnicy i regularne działania profilaktyczne pozwala interweniować na tyle wcześnie, że nie jest konieczne bolesne „borowanie” w głębokich ubytkach.

W naszym gabinecie dzieci są poddawane zabiegom profilaktycznym takim jak fluoryzacja oraz lakowanie bruzd zębów mlecznych i stałych. W przypadku konieczności leczenia próchnicy wypełnienia ubytków zębów mlecznych mogą być wykonywane z kolorowych materiałów stomatologicznych.

Wszystkie dzieci za bycie dzielnymi na fotelu dentystycznym nagradzane są miłymi upominkami, a te które są szczególnie dociekliwe otrzymają odpowiedzi na nurtujące pytania i dzięki kamerze wewnątrzustnej możliwość obejrzenia swoich ząbków na ekranie monitora.

stomatologia estetyczna

Drodzy rodzice pamiętajcie, że zdrowy uśmiech dziecka jest waszą wizytówką!


Stomatologia zachowawcza

zajmuje się leczeniem ubytków twardych tkanek zęba, które powstały w wyniku próchnicy, jak też np. w konsekwencji urazów mechanicznych.

Próchnica jest chorobą szkliwa, zębiny i cementu korzeniowego. Nie leczona prowadzi do bolesnych powikłań, które wymagają leczenia endodontycznego („kanałowego”).

Niewystarczająco staranne oczyszczanie zębów, złe nawyki żywieniowe powodują podwyższone ryzyko rozwoju próchnicy. Dlatego tak istotne jest jej zapobieganie poprzez okresowe badania kontrolne i profilaktykę fluorkową, a jeśli już dojdzie do rozwoju zmian próchnicowych - wczesne wykrycie i leczenie. Leczenie prowadzone jest w znieczuleniu miejscowym, a odbudowa ubytków wykonywana przy użyciu metod i materiałów zapewniających optymalną estetykę.

Endodoncja –
     leczenie kanałowe

Jeśli doszło do konieczności leczenia endodontycznego, to nie oznacza,
że ząb jest już utracony.

Celem tego leczenia jest usuniecie z kanałów korzeniowych zmienionej zapalnie, zainfekowanej lub martwej miazgi - "nerwu" zęba, opracowanie i dezynfekcja kanałów oraz ich wypełnienie. Pozwala to cieszyć się dalej własnym zębem.

W naszej praktyce stosujemy pomocne w tym leczeniu urządzenia – tzn endometr pomagający ustalić długość kanałów, mikromotor endodontyczny –przyspieszający opracowanie kanałów, a tym samym skracający czas leczenia, oraz aparat RVG (radiowizjografia- komputerowy obraz rentgenowski) pozwalający kontrolować prowadzone leczenie i jego efekty.


Stomatologia estetyczna

To interdyscyplinarna dziedzina stomatologii pozwalająca nadać uśmiechowi Pacjenta piękno i formę jakiej oczekuje.

W ramach usług estetycznych proponujemy:

 • Profesjonalny zabieg oczyszczania kamienia nazębnego, piaskowania i polerowania zębów, którego celem jest przywrócenie naturalnego koloru zębów, jak również profilaktyka chorób przyzębia i próchnicy.

 • Wybielanie zębów – prowadzone jednoseansowo w gabinecie (czas wizyty ok. 1 godziny – niezastąpione w sytuacji pilnych „okazji”) lub nakładkowe domowe (po uprzednim wykonaniu szyn wybielających na zęby)

 • Wybielanie przebarwionych zębów martwych

 • Leczenie wad zgryzu – „prostowanie” zębów

 • Uzupełnianie brakujących zębów lub korekta ich kształtu przy użyciu koron, licówek, mostów oraz implantów

 • Mało inwazyjne, atraumatyczne dla zębów korekty estetyczne z użyciem materiałów kompozytowych

Ortodoncja

jest dziedziną stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Prawidłowe ustawienie zębów to nie tylko poprawa wyglądu i lepsze samopoczucie, lecz także mniejsza skłonność do próchnicy, odkładania się kamienia nazębnego, tendencji do chorób przyzębia (paradontozy). Leczeniem ortodontycznym często można również zniwelować wady wymowy i poprawić jakość żucia (gryzienie, odgryzanie pokarmów). Leczenie wad zgryzu odbywa się poprzez zastosowanie: aparatów stałych (dzieci i dorośli) i ruchomych (dzieci).

Pamietaj! Poprawiając uśmiech, zyskasz pewność siebie i wykorzystasz każdą szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

stomatologia estetyczna

Protetyka i leczenie protetyczne

Protetyka zajmuje się odtwarzaniem brakujących zębów oraz poprawie estetyki i funkcji zębów obecnych w ustach Pacjenta. Pozwala to cieszyć się pięknym uśmiechem oraz swobodnie konsumować ulubione potrawy

Możemy zaproponować:

 • korony i mosty porcelanowe na podbudowie chromo-kobaltowej, złotej oraz tlenku cyrkonu
 • licówki ceramiczne
 • uzupełnienia typu inlay, onlay oraz endokorony (porcelanowe i kompozytowe)- optymalne dla odtworzenia kształtu zębów Pacjenta w przypadku dużych ubytków
 • protezy szkieletowe
 • tradycyjne protezy akrylowe
 • protezy Overdenture- wykorzystujące do stabilizacji uzębienie własne Pacjenta
 • pełen zakres odbudów na implantach

W sytuacjach awaryjnych (np. złamanie zęba, koniczność usunięcia zęba istotnego estetycznie) czy też w trakcie wykonywania uzupełnień protetycznych staramy się zapewnić tymczasowe uzupełnienie braku zębów - nie zostawiamy naszych Pacjentów bez zębów!

protetyka

Implanty

Kwintesencja nowoczesnej stomatologii.

Implant, czyli wszczep śródkostny , wykonany jest z tytanu. Jest odpowiednikiem korzenia brakującego zęba i stanowi filar do nadbudowy protetycznej.

implanty
W przypadku braku pojedynczego zęba jest metodą, która pozwala oszczędzić szlifowanie zdrowych zębów sąsiednich (w celu wykonania tradycyjnego mostu protetycznego).


Kilka implantów pozwala zrekonstruować rozleglejsze braki zębów, przez co uniknąć mało komfortowego użytkowania ruchomych protez.

Nawet jeśli nie jest możliwe uzupełnienie brakujących zębów tylko z użyciem implantów i koron/mostów (na stałe) i trzeba wykonać protezę, to mogą one stanowić podparcie dla protez i znacznie poprawić komfort użytkowania ruchomych poprzez poprawę ich stabilizacji w ustach pacjenta.

Docenią to szczególnie Pacjenci – Seniorzy zmagający się z uciążliwie ruchomymi protezami całkowitymi (już 2 implanty potrafią zmienić diametralnie sytuację).

Oczywiście przed podjęciem leczenia i wyborem sposobu postępowania potrzebna jest konsultacja, która pozwoli określić możliwości leczenia implantologicznego u konkretnego Pacjenta.

Chirurgia

W zakres zabiegów wchodzą:

 • ekstrakcja (usunięcie) zęba

 • dłutowanie korzeni zębów

 • operacyjne usuwanie zębów mądrości

 • zabiegi odsłonięcia zębów zatrzymanych

 • resekcje i hemisekcje ( obcięcie wierzchołka korzenia lub jednego z korzeni )

 • leczenie ropni

 • implantacje i regeneracje kości wyrostka zębodołowego

 • leczenie chirurgiczne chorób przyzębia („paradontozy”)

 • korekty w obrębie wędzidełek warg i języka

Periodontologia

Dział stomatologii zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób przyzębia.

Przyzębie to zespół tkanek otaczających zęby. Należą do nich: dziąsło, ozębna (tkanka łącząca ząb z kością), cement korzeniowy oraz kość wyrostków zębodołowych szczęk. Zdrowe przyzębie to warunek zdrowia całego organizmu.

Powszechność występowania schorzeń przyzębia (potocznie zwanych „paradontozą”) i związane z tym rozchwianie i utrata zębów sprawia, że mówi się o tym problemie jako chorobie społecznej. Problem dotyczy pacjentów w każdym wieku!

Główną przyczyną choroby są bakterie jamy ustnej występujące na powierzchni zębów w formie płytki nazębnej („biofilmu”). Tempo ich rozwoju, a co za tym idzie ilość, zależy od skuteczności codziennej higienizacji.

Pierwszym objawem problemów z przyzębiem jest najczęściej krwawienie dziąseł przy szczotkowaniu.


ZDROWE DZIĄSŁA NIE KRWAWIĄ.


Początkowo dochodzi do rozwoju zapalenia dziąseł, które nie leczone prowadzi do powstania zapalenia przyzębia, destrukcji kości wyrostka zębodołowego a w konsekwencji do utraty zębów. Odpowiednio wczesna reakcja pozwala zatrzymać przebieg choroby, a czasami cofnąć już zaistniałe zmiany-prowadzimy leczenie chirurgiczne chorób przyzębia z wykorzystaniem preparatów regeneracyjnych.

Dbając o przyzębie zapewniasz sobie nie tylko piękny, zdrowy uśmiech – to również wyraz troski o zdrowie Twojego organizmu – m.in. zdrowe serce i mniejsze ryzyko zawału!


O nas

Karolina Tomera

Lekarz dentysta Karolina Tomera

 • Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na wydziale stomatologii.
 • Staż podyplomowy odbyła w Wojewódzkim Centrum Stomatologii.
 • Uczestniczka licznych kursów z zakresu stomatologii estetycznej i ortodoncji.
 • Zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych, stomatologią zachowawczą, dziecięcą i estetyczną.

DYPLOMY I CERTYFIKATY

DYPLOMY

L'ordent został uhonorowany statuetką
Złotej Wiertarki 2012
za szczególne osiągnięcia w stomatologii dziecięcej.

CERTYFIKATY

HACCP
Ratownik górski
Licencja na połów Śledzia Bałtyckiego


Dawidy Bankowe, ul. Starzyńskiego 4, lok. 3 tel.: 604 277 880    mapa dojazdu
rehabilitacja